Janod- kultowe francuskie zabawki
Janod- kultowe francuskie zabawki

Janod od 1970 roku niezmiennie projektuje zabawki, które są synonimem innowacyjności, francuskiego designu i najwyższej jakości. Unikalne zabawki Janod tworzone są z drewna i innych doskonałych materiałów, a przede wszystkim z dziecięcych marzeń! 

W obecnej ofercie Janod jest ponad 500 produktów, z których kluczowe to zabawki drewniane, puzzle, układanki i zabawki magnetyczne. Wszystkie produkty projektowane są we Francji przez własnych designerów. Stąd wiele motywów i wzorów powtarza się w kolekcjach, tworząc wyjątkowy, bajkowy świat Janod. 

Zabawki Janod podczas beztroskiej i radosnej zabawy, wspierają rozwój dzieci. Zabawki edukacyjne rozwijają wiele umiejętności takich jak koordynacja ruchowa, zręczność, zdolności manualne, kojarzenie kształtów i kolorów czy nauka chodzenia. Układanie puzzli to znakomity trening pamięci, który dodatkowo uczy rozpoznawania kształtów oraz logicznego myślenia. Puzzle rozwijają też wiarę we własne możliwości, ćwiczą sprawność manualną dłoni oraz uczą cierpliwości. Starannie wykonane z drewna zabawki z kolekcji ‘Zabawa w dom’ oraz ‘Story’ sprzyjają tworzeniu historii i rozwijają kreatywność dziecka. Wspierają także rozwój umiejętności społecznych, zabawy z rówieśnikami oraz rozwiązywania problemów. Kontakt z drewnianymi zabawkami daje dużo radości i rozwija poczucie estetyki u dziecka.

Marka od lat angażuje się w działania na rzecz planety, m. in. aktywnie wspiera francuski oddział WWF (World Wide Fund for Nature), np. współuczestnicząc w projekcie edukacyjnym dla dzieci, dotyczącym bioróżnorodności. Bierze udział w akcjach sadzenia drzew, promuje idee zero-waste, recyclingu i redukcji ilości odpadów. Dąży też stale do minimalizowania swojego śladu węglowego, choćby przez tworzenie zabawek głównie z drewna FSC czy bardziej kompaktowych opakowań z biodegradowanych materiałów. Zabawki spełniają restrykcyjne normy bezpieczeństwa, takie jak EN71-1, EN71-2, EN71-3 oraz REACH.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl